MSASJ168SC6475KTNA01
DigiKey Part Number
587-MSASJ168SC6475KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASJ168SC6475KTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASJ168SC6475KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASJ168SC6475KTNA01
Description
CAP CER 4.7UF 6.3V X6S 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
MSASJ168SC6475KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)