MSASH105SCG680JFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
In Stock: 642
68 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
MSASH105SCG680JFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASH105SCG680JFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASH105SCG680JFNA01
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASH105SCG680JFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)