MSASE105SB7223MFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASE105SB7223MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASE105SB7223MFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASE105SB7223MFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASE105SB7223MFNA01
Description
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MSASE105SB7223MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)