MSASE063SB7152KFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
1500 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
MSASE063SB7152KFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASE063SB7152KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASE063SB7152KFNA01
Description
CAP CER 1500PF 16V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASE063SB7152KFNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)