MSASE042SCG680JWNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
YAGEO
Murata Electronics
KYOCERA AVX
68 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
MSASE042SCG680JWNA01
DigiKey Part Number
587-MSASE042SCG680JWNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASE042SCG680JWNA01
Description
CAP CER 68PF 16V C0G/NP0 01005
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASE042SCG680JWNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)