MSASA32MAB5157MPNDT1
DigiKey Part Number
587-MSASA32MAB5157MPNDT1TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASA32MAB5157MPNDT1CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASA32MAB5157MPNDT1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASA32MAB5157MPNDT1
Description
CAP CER 150UF 4V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
MSASA32MAB5157MPNDT1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)