MSASA168BC6476MRCA01
DigiKey Part Number
587-MSASA168BC6476MRCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASA168BC6476MRCA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASA168BC6476MRCA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASA168BC6476MRCA01
Description
CAP CER 47UF 4V X6S 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
MSASA168BC6476MRCA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)