MMRLJ103SC7104MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 10 000
Datasheet
0.1 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7S 0204 (0510 Metric)
MMRLJ103SC7104MFNA01
DigiKey Part Number
587-MMRLJ103SC7104MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMRLJ103SC7104MFNA01
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X7S 0204
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.014" (0.35mm)