MMASU31LAC7475KTCA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 2 927
Datasheet
In Stock: 75
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
MMASU31LAC7475KTCA01
DigiKey Part Number
587-MMASU31LAC7475KTCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASU31LAC7475KTCA01
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASU31LAC7475KTCA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)