MMASU105SCGR75BFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 10 000
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 9 850
KYOCERA AVX
Datasheet
KYOCERA AVX
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
0.75 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
MMASU105SCGR75BFNA01
DigiKey Part Number
587-MMASU105SCGR75BFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASU105SCGR75BFNA01
Description
CAP CER 0.75PF 50V C0G 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASU105SCGR75BFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)