MMASU063SCG9R9DFNA18
DigiKey Part Number
587-MMASU063SCG9R9DFNA18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASU063SCG9R9DFNA18
Description
CAP CER 9.9PF 50V C0G/CG 0201
Detailed Description
9.9 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)