MMASU063SCG5R4DFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
KEMET
Murata Electronics
5.4 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
MMASU063SCG5R4DFNA01
DigiKey Part Number
587-MMASU063SCG5R4DFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASU063SCG5R4DFNA01
Description
CAP CER 5.4PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)