MMAST31LAB7106MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 481
In Stock: 569
KEMET
KEMET
TDK
TDK
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MMAST31LAB7106MTNA01
DigiKey Part Number
587-MMAST31LAB7106MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMAST31LAB7106MTNA01
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMAST31LAB7106MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)