Image for MMASS31LAB7473MTNA18 is not available
MMASS31LAB7473MTNA18
DigiKey Part Number
587-MMASS31LAB7473MTNA18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASS31LAB7473MTNA18
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
MMASS31LAB7473MTNA18 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)