MMASE31LAB7475KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 4 451
Datasheet
In Stock: 500
KYOCERA AVX
YAGEO
KYOCERA AVX
4.7 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MMASE31LAB7475KTNA01
DigiKey Part Number
587-MMASE31LAB7475KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASE31LAB7475KTNA01
Description
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASE31LAB7475KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)