MLASU31LSB5475KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 980
Datasheet
In Stock: 0
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
MLASU31LSB5475KTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASU31LSB5475KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASU31LSB5475KTNA01
Description
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASU31LSB5475KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)