MLASU105SB7223MFNB25 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 18 368
Datasheet
KEMET
KEMET
TDK
TDK
0.022 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MLASU105SB7223MFNB25
DigiKey Part Number
587-MLASU105SB7223MFNB25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASU105SB7223MFNB25
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASU105SB7223MFNB25 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)