MLAST105SB7473MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 10 000
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
0.047 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MLAST105SB7473MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLAST105SB7473MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLAST105SB7473MFNA01
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLAST105SB7473MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)