MLAST063SB7332KFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 12 518
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
YAGEO
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
3300 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
MLAST063SB7332KFNA01
DigiKey Part Number
587-MLAST063SB7332KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLAST063SB7332KFNA01
Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLAST063SB7332KFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)