MLASS45MSB7473KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.047 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
MLASS45MSB7473KTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASS45MSB7473KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASS45MSB7473KTNA01
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASS45MSB7473KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)