MLASQ45MSB7474MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 500
TDK
In Stock: 795
0.47 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
MLASQ45MSB7474MTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASQ45MSB7474MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASQ45MSB7474MTNA01
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASQ45MSB7474MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)