MLASQ219SSD821KTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASQ219SSD821KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASQ219SSD821KTNA01
Description
CAP CER 820PF 250V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLASQ219SSD821KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)
Tolerance
±10%