MLASL219JC6106KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 4 000
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 65 136
Datasheet
10 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
MLASL219JC6106KTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASL219JC6106KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASL219JC6106KTNA01
Description
CAP CER 10UF 10V X6S 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASL219JC6106KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)