MLASJ063SC6104KFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 25 000
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
TDK
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
Murata Electronics
0.1 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
MLASJ063SC6104KFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASJ063SC6104KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASJ063SC6104KFNA01
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X6S 0201
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASJ063SC6104KFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)