MLASH45MSB7474KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 620
In Stock: 0
In Stock: 380
0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
MLASH45MSB7474KTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASH45MSB7474KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASH45MSB7474KTNA01
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASH45MSB7474KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)