MLASH105SB7152MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 7 665
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
1500 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MLASH105SB7152MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASH105SB7152MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASH105SB7152MFNA01
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASH105SB7152MFNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)