MLASE105SB7104KFNA01 is out of stock and can be placed on backorder.
Taiyo Yuden
In Stock: 40 270
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
Würth Elektronik
Würth Elektronik
YAGEO
YAGEO
0.1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MLASE105SB7104KFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASE105SB7104KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MLASE105SB7104KFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MLASE105SB7104KFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASE105SB7104KFNA01
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASE105SB7104KFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)