MLASE042SB7101KWNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 92 013
Datasheet
KYOCERA AVX
Murata Electronics
100 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 01005 (0402 Metric)
MLASE042SB7101KWNA01
DigiKey Part Number
587-MLASE042SB7101KWNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASE042SB7101KWNA01
Description
CAP CER 100PF 16V X7R 01005
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)