MDMK2020T3R3MM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MDMK2020T3R3MM |
Description | FIXED IND 3.3UH 1.15A 178 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.15 A 178mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MDMK2020T3R3MM Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.35A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 178mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |