MCASU105SB5103KFNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 9 602
Datasheet
TDK
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
MCASU105SB5103KFNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASU105SB5103KFNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU105SB5103KFNA1J
Description
CAP CER 10000PF 50V X5R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU105SB5103KFNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)