MCASU063SCG6R8DFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 11 120
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 12 670
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
6.8 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
MCASU063SCG6R8DFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASU063SCG6R8DFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU063SCG6R8DFNA01
Description
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU063SCG6R8DFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)