MCASL32MSB5476MPNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 643
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
KEMET
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 474
47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
MCASL32MSB5476MPNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASL32MSB5476MPNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASL32MSB5476MPNA1J
Description
CAP CER 47UF 10V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASL32MSB5476MPNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)