MCASE31LAB7106KTNA01 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 149
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 700
Datasheet
In Stock: 800
KEMET
In Stock: 184 729
KEMET
In Stock: 4 752
Murata Electronics
Murata Electronics
10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MCASE31LAB7106KTNA01
DigiKey Part Number
587-MCASE31LAB7106KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASE31LAB7106KTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCASE31LAB7106KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASE31LAB7106KTNA01
Description
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASE31LAB7106KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)