MBRLA165SC6475MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 4 000
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 3 975
Datasheet
4.7 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0306 (0816 Metric)
MBRLA165SC6475MTNA01
DigiKey Part Number
587-MBRLA165SC6475MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBRLA165SC6475MTNA01
Description
CAP CER 4.7UF 4V X6S 0306
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Series
Applications
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)