MBASU31LAB5475MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 1 400
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
4.7 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
MBASU31LAB5475MTNA01
DigiKey Part Number
587-MBASU31LAB5475MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASU31LAB5475MTNA01
Description
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASU31LAB5475MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)