MBASH105SB7682KFCA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 49 416
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 28 136
Datasheet
KEMET
KEMET
6800 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MBASH105SB7682KFCA01
DigiKey Part Number
587-MBASH105SB7682KFCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASH105SB7682KFCA01
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASH105SB7682KFCA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)