MBASH105SB7471MFCA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 2 665
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Murata Electronics
470 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MBASH105SB7471MFCA01
DigiKey Part Number
587-MBASH105SB7471MFCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASH105SB7471MFCA01
Description
CAP CER 470PF 100V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASH105SB7471MFCA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)