MBASE31LAB7106KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 149
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 700
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 0
In Stock: 800
In Stock: 691
Knowles Novacap
Knowles Novacap
KYOCERA AVX
10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MBASE31LAB7106KTNA01
DigiKey Part Number
587-MBASE31LAB7106KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASE31LAB7106KTNA01
Description
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASE31LAB7106KTNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)