MAAST31LSB7105KTCA01
DigiKey Part Number
587-MAAST31LSB7105KTCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MAAST31LSB7105KTCA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MAAST31LSB7105KTCA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAAST31LSB7105KTCA01
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1206
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
MAAST31LSB7105KTCA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)