LWK105C6224MP-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LWK105C6224MP-F |
Description | CAP CER 0.22UF 10V X6S 0204 |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 0204 (0510 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LWK105C6224MP-F Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Mfr | Features Low ESL (Reverse Geometry) |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0204 (0510 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.014" (0.35mm) |