LSXPD3030MKT100M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
10 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 550 mA 470mOhm 1212 (3030 Metric)
LSXPD3030MKT100M
DigiKey Part Number
587-LSXPD3030MKT100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSXPD3030MKT100M
Description
FIXED IND 10UH 550MA 470 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LSXPD3030MKT100M Models
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
470mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
32MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
800mA