LSQPB201210T101M
DigiKey Part Number
587-LSQPB201210T101MTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSQPB201210T101MCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSQPB201210T101MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSQPB201210T101M
Description
FIXED IND 100UH 85MA 10.01 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 85 mA 10.01Ohm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
LSQPB201210T101M Models
DC Resistance (DCR)
10.01Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
6MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
85mA