LSQNA201212T220M
DigiKey Part Number
587-LSQNA201212T220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSQNA201212T220M
Description
FIXED IND 22UH 135MA 2.21 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 135 mA 2.21Ohm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
LSQNA201212T220M Models
DC Resistance (DCR)
2.21Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
16MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Current - Saturation (Isat)
135mA