LSQMB201616T220J
DigiKey Part Number
587-LSQMB201616T220JTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSQMB201616T220JCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSQMB201616T220JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSQMB201616T220J
Description
FIXED IND 22UH 140MA 2.8 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 140 mA 2.8Ohm 0806 (2016 Metric)
EDA/CAD Models
LSQMB201616T220J Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.8Ohm
Mfr
Q @ Freq
25 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
17MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0806
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)