LSQBA201212T220K
DigiKey Part Number
587-LSQBA201212T220KTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSQBA201212T220KCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSQBA201212T220KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSQBA201212T220K
Description
FIXED IND 22UH 80MA 1.7 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 80 mA 1.7Ohm 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
LSQBA201212T220K Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.7Ohm
Mfr
Frequency - Self Resonant
16MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
0805
Inductance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)