LSMGA201208T800RG
DigiKey Part Number
587-LSMGA201208T800RGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSMGA201208T800RGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSMGA201208T800RGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSMGA201208T800RG
Description
FERRITE BEAD 80 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
80 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 2.7A 25mOhm
EDA/CAD Models
LSMGA201208T800RG Models
Category
Current Rating (Max)
2.7A
DC Resistance (DCR) (Max)
25mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
80 Ohms @ 100 MHz