LSMGA160808T470RG
DigiKey Part Number
587-LSMGA160808T470RGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSMGA160808T470RGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSMGA160808T470RGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSMGA160808T470RG
Description
FERRITE BEAD 47 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 3.5A 20mOhm
EDA/CAD Models
LSMGA160808T470RG Models
Category
Current Rating (Max)
3.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
47 Ohms @ 100 MHz