LMK316BJ106MLHT
DigiKey Part Number
587-LMK316BJ106MLHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LMK316BJ106MLHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LMK316BJ106MLHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK316BJ106MLHT
Description
CAP CER 10UF 10V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
LMK316BJ106MLHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Ultra Low ESR
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)