LMF325B7224MNHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
0.22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
LMF325B7224MNHT
DigiKey Part Number
LMF325B7224MNHT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMF325B7224MNHT
Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LMF325B7224MNHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)