LLQPB251810T2R2M
DigiKey Part Number
587-LLQPB251810T2R2MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLQPB251810T2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 950MA 130 MOHM
Detailed Description
2.2 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 950 mA 130mOhm 1007 (2518 Metric)
DC Resistance (DCR)
130mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
80MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1007
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
850mA